iDnes má nový mobilní web

Warning: mysql_get_server_info(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /var/www/html/plisek.cz/www/wp-content/plugins/xml-google-maps/xmlgooglemaps_dbfunctions.php on line 10 Warning: mysql_get_server_info(): A link to the server could not be established in /var/www/html/plisek.cz/www/wp-content/plugins/xml-google-maps/xmlgooglemaps_dbfunctions.php on line 10
iDnes má nový mobilní web

iDnes má nový mobilní web

Idnes konečně trochu upravil použitělnost sv mobilní verze portálu. Dá se říci, že změna se povedla s iDnes postoupil v tomto segmentu zase o kus dál. Udělal jsem pro Vás několik screenů a trochu se to snažil popsat.

Titulní strana

Pokud se zaměříme na titulní stranu, tak zde najdeme po nezbytnéhlavičce s časem a svátkem 4 hlavní zprávy. Zprávy jsou opatřeny pidifotkou a jednotlivé zprávy zastupují pouze jejich nadpisy. Následujue sekce Nejnovější, kde se zobrazují další 4 zprávy napříč rubrikami podle času vydání. Jsou označeny pouze časem, tentokrát už bez fotografie. Se spodní části pak nalezneme On-line roportáže, a to hned dvakrát, jednou souhrnné, a jednou, nevím proč, z fotbalu.

Pod těmito reportážemi se nachází “servisní” část webu. Kategorie na další části. těch kategorií je celá řada, ale nepokrývají všechyn přidružené portály a služby iDnes, ale podle mého názoru je todostačující.  Kategorie jsou podloženy červenou barvou a zlepšují tak přehlednost na displeji.

Pod kategoriemi jsou služby: Počasí, a odkazy na další služby (Jízdní řády, TV program, rajče a Ukažse). Úplně vespod je pak okno pro vyhledávání.

Použitelnost a funkčnost

Pokud vybereme jeden článek, který nás zaujal, dostaneme se na jeho plné znění. Člůánek je většinou jen na jedné straně, narozdíl od předcházející verze a pod článkem, což se mi líbí nejvíc, jsou odkazy na podobné články, vedoucí tentokrát na mobilní verzi, ne jako tomu bylo v minulosti na plně grafickou. Pod článkem je také možnost vstoupit do diskuze, kde lze diskutova :-)  a v patičce článku se zobrazuje příslušná kategorie.

Můj pohled

Podle mého názoru by se služba dala ještě více zlepšit. Zde je několik postřehů:

  • Zbytečné věci na titulní straně (reklama na rajče, on-line reportáže z fotbalu)
  • Málo věcí na titulní stránce – představoval bych si další informace, které by mohly být vhodné pro titulní stránku. Třeba kurzovní lístek.
  • Personalizace titulní stránky. To nejde naprogramovat modul, který by umožnil uživateli se přihlásit a titulku by si upravil? Například by si mohl definovat kolik článků chce vidět, zda se mají zobrazovat fotografie, jaké informace chce vidět, z jakých kategorií se mají zprvy zobrazovat atd. Služeb nabízí iDnes mnoho. Proč to nezpřístupnit pohodlněji?

Dle mého skromného názoru se jedná o výrazné vylepšení služby. Opět nahradí jako jednička v odkazech mediafax, který je sice přehledný a kvalitní, ale přijde mi, že četnost zpráv není tak vysoká.

Mobilní verze portálu

Mobilní verze portálu

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>