Rumunsko 2009 – Úvodní slovo

Warning: mysql_get_server_info(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /var/www/html/plisek.cz/www/wp-content/plugins/xml-google-maps/xmlgooglemaps_dbfunctions.php on line 10 Warning: mysql_get_server_info(): A link to the server could not be established in /var/www/html/plisek.cz/www/wp-content/plugins/xml-google-maps/xmlgooglemaps_dbfunctions.php on line 10

rumunsko-2009-uvodni-slovo

Ahoj přátelé,

konečně jsem se dostal k tomu, abych zde popsal svoje zážitky z cestování po Rumunsku. Dle mého názoru se zájezd podařil na výtečnou, přičemž za toto chci poděkovat hlavně Vaškovi Šebíkovi, který toto má celé na svědomí. Úvodem tohoto deníčku jen pár slov o způsobu psaní a technické stránce věci.

Deníček

Jako pokaždé na nějakém putování, si píšu deníček. Většinou mi postačí A5 notýsek, protože píši hlavně heslovitě, a doma pak vše zčerstva doplním z vlastní paměti. Tentokrát jsem se trochu rozepsal, a tak jsem deníček natáhl na celých 15 stran A4. Opět chci tímto poděkovat Helče Pončové, která má na svědomí gramatickou korekturu. – Díky. Deníček je tedy hlavním zdrojem textu zde.

Fotografie

minolta-5d

Minolta 5D

Jelikož s sebou vozím svoji zrcadlovku, tak fotím. Bohužel došlo na tomto putování k nemilé události, a to k té, že mi do objektivu vnikla nečistota a přestalo mi fungovat automatické ostření. To způsobilo několik věcí. 1. Fotek není tolik, jak je u mě zvykem, 2. Fotografie, které jsou ostřeny rušně, můžou být lehce rozmazané – to v závislosti na mnošství světla, které bylo v danou chvíli při focení k dipozici.

Baterka i karta vydržely, to jsem měl předimenzováno. Asi celou záležitost s mým foťákem pro příště přehodnotím. Zkusim tělo foťáku prodat, a za utržený peníz pořídím spíše nějou menší EVF zrcadlovku, nebo kompakt. Ještě uvidím.

GPS

PhotoTrackr

PhotoTrackr

Měl jsem s sebou GPS Photo Trackr, což je Data logger. Umí to jednu věc. V pravidelných intervalech zapisuje souřadnice mojí pozice. Data mám z přístroje již vytažená, nicméně zatím jsem je nezpracoval, a tak příjdou na řadu později. Doplním je do jednotlivých kapitol tohoto psaní.

Tak jeslti máte chuť, dejte se do prohlížení.

Honza Plíšek

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>