Sektorové centrum – Kaput

Warning: mysql_get_server_info(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /var/www/html/plisek.cz/www/wp-content/plugins/xml-google-maps/xmlgooglemaps_dbfunctions.php on line 10 Warning: mysql_get_server_info(): A link to the server could not be established in /var/www/html/plisek.cz/www/wp-content/plugins/xml-google-maps/xmlgooglemaps_dbfunctions.php on line 10

sektorove-centrum-kaput

Konečně došlo na bourání nedostavěného a zchátralého Sektorového centra v Ústí nad Labem, na Severní terase. Tato obluda hyzdila tuto jinak celkem hezkou část města (z pohledu panelákových sídlišť) už od revoluce, kdy se se stavbou skončilo. Původnímu záměru objekt nedostál, měl sloužit jako obchodí a kulturní a odpočinkové centrum pro Severní terasu.

Bourání

Samotné bourání provádí společnost AZ sanace, která vyhrála výběrové řízení, za částku cca 83 mil. Kč. Většinu z této části pokryje EU z nějakých fondů. V médiích proběhla informace o tom, že jakási firma nabídla zbourat tento objekt asi za 45 mil, ale problém byl v tom, že prostě ta firma nestihla podat nabídku. Takže město muselo postupovat podle zákona a vybrat někoho, kdo se přihlásil. Jeslti je částka 83 mega adekvátní, nechám na Vás.

Fotografie

Zbývá ještě zlikvidovat ruiny bývalého hotelu Máj, který je momentálně svým vzhledem silně podobný právě bouranému centru.

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>