Kolem Severky

Příjemná trasa kolem Severní terasy mírně zvlněným terénem. Oběhnete Severní terasu, Chuderov, Žežice a přes Dobětice zpátky. Celkem cca 10 km.

Trasa začíná u vstupu do rokle , kterým protéká Chuderovský potok. Zde je asfaltová cesta, nicméně úplně v rokli je značně rozbitá, plná děr a kaluží. Následuje ostřejší, krátký úsek do kopce, k Chuderovké ulici – silnici, která Vás navede až do obce Chuderov. Silnice je celkem kvalitní, jedná se o čistý asfalt. Táhne se spíše do kopce, zvlášť u Severotisku.

Jakmile se dostanete do Chuderova, proběhnete novější zástavbou domků a dostanete se na “náměstí”. Zde je nutné správně trefit odbočku, směr Žežice. V Vašeho pohledu je to doleva. Je zde dopravní značka, takže je to v pohodě. 

Pohled od náměstí. Šipka ukazuje směr běhu - odkud přiběhnete, a kam pokračujete

Stále pokračujete do kopce, po asfaltce, až nad Chuderov. Zde jsou krásná panoramata. Rozhodně stojí za to běžet sem už jen díky tomuto. Navíc nad Chuderovem končí stoupání, a nyní už jen z kopce.

Panorama - Severní terasa

Touto silnicí se dostanete až do Žežic. Těmi proběhnete a stočíte se jimi přímo na jih. Zde je prudké klesání, po asfaltce, dvě prudké zatáčky – pozor na auta. Nyní jste na silnici, která by Vás odvedla přes Mlýniště přímo do Krásného Března. Tam ale nechceme, takže pod Žežicemi je nutné uhnout doprava na lesní cestu (polňačka).

Tento úsek je lehce trekový, ale dá se v pohodě zvládnout v silničních botách. Obíháte Dobětickou výšinu. Opět zde jsou krásné vyhlídky.

Pohled na Krásné Březno, sídliště Pod Vyhlídkou

Po cca 1,5 km této cesty se dostanete přímo na sídliště Dobětice. Běžíte pod Erbenovou vyhlídkou. A opět po asfaltu. Zde už je dobré běžet po chodnících, je zde normální provoz. Šrámkovou ulicí doběhente až k Lidlu, kde se konečně opět dostanete z hlavní silnice. Za kruhákem odbočíte mezi domy, kde je čistě chodník pro chodce, auta zde nemají co dělat. Je to spojovací cesta, mezi Jizerskou a Stříbrnickou ulicí. Zde tedy běžíte opět do kopce.

Proběhente kolem Základní školy, pošty a dostanete se přímo nad Alberta. Seběhnete doleva ke kruháku a musíte se dostat napříč křižovatkou, do Meruňkové ulice. Tou proběhnete a chodníkem pod firmou Martia doběhnete k parkovišti, kde uvidíte přímo naproti městský úřad Severní terasy. 

Po levé straně pak už je park, kde s dá běh krásně dokončit.

Download file: activity_2328197001 (1).gpx

 

Trocha dat

Délka: cca 9 – 10 km
Převýšení: cca 200 m
Doporučená obuv: Silniční (univerzální)