Virtuální závod #myteporazime

Další ze závodů z díly Rozběháme Česko, který jsem absolvoval. Závod byla reakce na události a situaci s virovou nákazou kolem nás, kdy byly zrušeny všechny hromadné akce.

Dle všeho se jednalo o úplně první akci tohoto druhu v ČR v této mimořádné situaci. Poté se s těmito závody roztrhl pytel, ale tento náš závod byl první. Což je super.

Virtuální závod organizovalo Rozběháme Česko, ale přihlásit se mohl každý, ať už byl členem, nebo ne. Každý si mohl vybrat z široké nabídky tratí. Od juniorských 3km, přes 5, 10 až po 21 km, muži, ženy, psi, trail, silnice. Byla nastavena jednoduchá pravidla, registrace, startovné a hlavně termín, kdy je možné závod absolvovat. Každý ze závodníků si volil trať sám, podmínkou byl akorát termín (čas) a nějaké minimální převýšení (aby se neběželo jen s kopce).

Závodní den

Sobota, 21. března 2020. K mému závodu jsem si vybral moji oblíbenou Miladu, 5 km trať. zvolil jsme kategorii trail, což zhruba trati odpovídalo (chyba, jak se později ukázalo). Měl jsem v plánu tradičně vyběhnout z trmického parkoviště, dát si volně na zahřátí 1 km, čímž bych překonal blátivou část, kde se momentálně pohybují stavební stroje. Pak samotný měřený úsek, a po tomto úseku opět volné vyklusání zpět na parkoviště.

Od rána hnusně. Drobně pršelo, cca 2 stupně nad nulou. Nicméně jsem se rozhodl, že to vezmu nalehko a tak jsem si vzal jen kraťasy, tričko, mikinu na přesun + bundu kvůli dešti. Boty jsem si vzal své silniční, přeci jen cesta je tam celkem pohodová. A samozřejmě šátek na krk, coby roušku.

Na parkovišti jsem byl asi v osm ráno. Chvíli jsem čekal na Martina s Aničkou, ale pak jsem si řekl, že stejně bychom spolu neběželi a tak jsem vyrazil do zahřívacího km.

Závod

Po jednom km, kterým jsem se zahřál, protáhl, a cestou jsem překonal tu blátivou část jsem se postavil na start. Na hodinkách jsem si předem nastavil Race Screen, tedy délku, cílový čas (21 minut), abych si hlídal tempo a vyrazil jsem.

Už tradičně přepaluji začátky, takže jsem se musel po pár stech metrech krotit. Tempo jsme si držel kolem 4.10. 

Asi po jednom km jsem uviděl prvního pejskaře, nasadil jsem šátek, ale více jsem si jej nevšímal. Skoro po třech km jsem byl na pláži, kde vždy, při pravidelném výběhu okolo Milady čekáme na zbytek grupy. Cukalo to se mnou zastavit a vydechnout, ale běžel jsme dál. tempo jsem držel na cca 4.15-4.20. Na konci této rovinky následovalo krátké, ale nepříjemné stoupání. Zkrátit krok, zachovat frekvenci kroků a jsem nahoře. 

Hodinky ukazovaly 3,5 km, tempo díky kopci cca 4.50. Pak odbočka doprava, stále podél vody, tentokrát z kopce. Snažil jsem se tempo udržet, ale byl jsem rád za nějakých 4.20. Předpověď na hodinkách byl v tuto chvíli 21.30, takže zrychlit.

No, úplně se mi to nepodařilo. V půlce délky jezera byl konec. 5 km. Celkem jsem dal 5 km a 40 metrů, čas pak byl 21 minut a 41 sekund. Takže ztráta 41 sekund. Ten kopeček byl asi fakt hnusnej. Když bych odečetl těch 40 metrů, tak čas by byl 21.30.

Download file: activity_4678504750.gpx

 

Potom

Měl jsem toho dost. Vydýchával jsem se. Pak nezbytná fotografie a po chvilce, protože fakt teplo nebylo, jsem se volným klusem vydal zpátky na parkoviště. Cestou jsem potkal druhého pejskaře (opět zahalit) a po zbývajících 4 km jsem byl zpět.

Na parkovišti stálo viděl mého auta Martinovo. Na mém zrcátku jsem pak měl dárek od Aničky – ušité roušky – děkuji. Chtěl jsem na ně počkat, ale asi po 15 minutách už mě to nebavilo, a tak jsem se vydal domů.

Výsledek

Byl jsem rád, že jsem se vydal na závod hned ráno. Počasí během samotného závodu bylo v pohodě, oblečení stačilo. 

Když jsem pak koukal na můj výsledek v Connectu, tak jsem zjistil, že jsem málo nastoupal. pouhých 14 m. Limit byl však na trailovou trať 20 m. Což byl problém. Když jsem odesílal výsledek, tak jsem na tuto skutečnost upozornil a požádal o přesun na silniční závod. Ukázalo se, že to problém nebyl a tak byl čas uznán. 

Nakonec jsem skončil na 9. místě ze 71 běžců v kategorii 5 km silnice. U mě dobrý. Na to, že jsem běžel jen proti času, neměl jsem žádného tahouna, jsem byl spokojený.

Shrnutí

Závodu, a jeho organizaci se asi nedá nic vytknout. Pravidla byla jasně nastavena, registrace fungovala, zasílání výsledků také. Výsledky byly v čas, kdy být měly.  

Závodu se zúčastnilo cca 1 036 závodníků (dle mého součtu). Tedy těch, co měli zapsaný čas. Takže akce svým způsobem masivní. Zapojení běžců bylo mnohem větší, než jsem čekal.

V neděli večer pak Johny vyhlásil výsledky formou přenosu na FB. Takže vše virtuálně. Součástí výsledků byla i tombola o hodnotné ceny, ale jelikož jsem nic nevyhrál, tak to neslo jasné známky cinknutí.

Rozběháme Česko – byla to parádní akce. Díky za ní. My tu čínskou sv..i porazíme. #myteporazime #rozbehamecesko #rozbehameusti

Similar Posts