Bukovka místo schodovky

Malá změna oproti tradiční (asi 16. v pořadí) schodovce, kterou pácháme každý týden. Místo sedminásobného vyběhnutí ulice Na schodech v UL jsme vyrazili do Zubrnic s tím, že zdoláme Bukovku.

Akci vymyslela Ája s Matějem. Přes počáteční zmatky s časem a termínem jsem se dohodl s Pavlem, že mě nabere v UL autem a odveze do Zubrnic. Překvapil jsem ho žádostí, poněvadž o tom, že jede autem vlastně ani nevěděl 🙂 (to jsou ty zmatky).

V Zubrnicích jsme se sešli s pár lidmi. Byli tu již Ája a Matěj, Luboš, Kája, malej Matěj, a Pepa. Doběhli jsme kousek pro Tomáše domů a pak se vydali do kopečků.

Vedla Ája. Ze Zubrnic jsme se vydali přímo nahoru, po cestě. Značená asi byla, ale zpočátku jsme tomu nevěnovali pozornost. Ája s Kájou nasadili tempo, takže jsme se za chvíli roztrhali a rozdělili jsme se na dvě skupiny. Já zůstal vzadu. Dá se říct, že jsme se té přední skupině ztratili.

Měl jsem za to, že Tomáš cestu zná, ale běžel úplně někam jinam. Tak jsme trošku bloudili. Po chvilce, a po seběhnutí části kopečku dolů, jsme opět na cestu narazili, tentokrát značenou, zelenou a té jsme se drželi. Brzy byl vidět vysílač, a tak jsme si cestu zkrátili přímo do kopce. 

Výstup nebyl úplně nejjednodušší, celkem to bylo cítit, převýšení bylo cca 440 m, na nějakých 4 km, ale stálo to za to. Dostali jsme se na hřeben, oběhli vysílač a sešli jsme se, skoro všichni na Humboldtově vyhlídce za vysílačem. Byli tu všichni krom Áji, a tak se jí vydal Matěj hledat. 

Tím jsme zjistili, že Ája utekla i té první skupině, někde na ně pak čekala, ale oni běželi jinudy, takže jsme byli vlastně pěkně roztrhaní. Ale vše se v dobré obrátilo, Matěj se vrátil a byli jsme zase všichni spolu pro vrcholovou fotku. 

Na vyhlídce to vypadalo parádně. Stihli jsme nádherný západ slunce a tak všichni fotili jak blázni. 

Bukovka

Nahoře to však pěkně foukalo, a tak jsme se po chvilce vydal zpět dolů. tentokrát pěkně pohromadě, abychom se nerozdělili. Ale i to se nám povedlo :-).

Běželi jsme zpět cca 4 km, opět pěkně svižně. Celou cestu to bylo dolů, takže jsme pěkně potrénovali i seběhy, které úplně bezpečné nebyly, poněvadž už se rychle stmívalo. 

Nakonec jsme byli v Zubrnicích kde jsme se po chvilce kecání rozloučili.

Byl to super výběh. Musíme ho zopakovat. 

Vzdálenost: 8,66 km
Převýšení: 441 m
Čas: 1:10

Aktivita v Connectu

 

Total distance: 8928 m
Total climbing: 490 m
Download file: activity_4115039504.gpx