Jak na Multisport aktivitu

Multisport aktivita v hodinkách Garmin je úžasná věc. Dovoluje Vám spojit několik aktivit do jednoho zápisu, aniž byste přišli o všechna data a perfektní přehled, a to jak celkový, tak po samotných aktivitách. Klasickým případem použití je Triatlon, kde se do jedné aktivity spojí: Plavání – depo – Jízda na kole – depo – Běh.

V základním nastavení hodinek je aktivita Multisport k dispozici a je nastavená právě na triatlon. Najdete ji hodinkách Garmin, řady Forerunner, Fenix, Epix, Enduro, Instinct – a to od vyšších řad.

Použití aktivity

Aktivita je defaultně nastavena na již uvedený triatlon. Obsahuje tedy tyto tři aktivity: Plavání, Jízda na kole a Běh. Mezi jednotlivými aktivitami je pak prodleva, nazývaná jako depo. To slouží k záznamu doby strávené v depu – tedy k převléknutí, popadnutí kola, přezutí, atd. Následně je možné vše v Connectu vyhodnotit, a to jak jednotlivé aktivity, tak i ta depa.

Úprava aktivity

Aktivita Multisport lze samozřejmě využít i na jiné aktivity, než je triatlon. Například ranní běh, spojený se cvičením. Ukažme si to na příkladu. Chceme si jít zaběhat, poté si dát workout venku, a doběhnout zpět.

Běh, Workout, Běh

 1. Kopírování aktivity
  • Na hodinkách stiskněte Start/Stop.

Úplně na konci seznamu je “+” které přidá další aktivity.

  • Vyberte Kopírovat aktivitu a zvolte Triatlon.

  • Nyní aktivitu přejmenujte – jak chcete
 1. Nastavení aktivity
  • Jako první volba je zvolení aktivity č. 1.  Stiskněte Start/Stop, Změnit a zvolte aktivitu Běh.

  • Nyní se zobrazí v seznamu Aktivita 1 – Běh.
  • Vyberte Aktivita 2 – s opakujte postup. Místo běhu, zvolte Kardio.

  • A jako třetí aktivitu zvolte opět Běh. (Lze samozřejmě přidat i další aktivity, tomu se meze nekladou. )
 1. Další nastavení
  • Jakmile máte nastaveny tři aktivity, sjeďte ve volbách nastavení níže a objeví se volba – Přechody. ty značí již zmiňovaná depa při triatlonu. V connectu je máte odděleny. Můžete je tedy ponechat zapnuté, a využít je například na přípravu na workout, a poté znova na běh.

  • Další volby ponechte tak, jak jsou.
  • Odrolujte směrem nahoru a potvrďte volbu Hotovo. Můžete si ji uložit do oblíbených – Volba ANO

  • Aktivita se pak objeví ve vašem seznamu aktivit

V terénu

Aktivitu spustíte standardním způsobem. Vyběhnete. Po dokončení běhu pak stísněte tlačítko BACK. Pokud jste ponechali volbu Přechodů zapnutou, spustí se odpočet a nová aktivita neběží. Pro její spuštění tedy musíte znovu stisknout BACK. Nyní běží aktivita Kardio. Po dokončení cvičení se situace opakuje. Stiskněte BACK pro spuštění přechodu, respektive třetí aktivity Běh. Po doknčení samozřejmě standardně ukončit aktivitu a uložit.

Vyhodnocení

Vyhodnotit aktivitu můžete standardně v hodinkách, v telefonu i na počítači. Pokud v hodinkách v souhrnu aktivity stisknete tlačítko Start/Stop, zobrazí se boční menu, kde si zobrazíte vyhodnocení jednotlivých aktivit – Samotné vyhodnocení je pak shodné, jako s klasickou samostatnou aktivitou.

Dá se říct, že Multisport aktivita je vlastně jen takový obal pro několik různých spojených aktivit do jedné. Její použití je snadné a může se zlepšit přehled v tréninkovém deníku v connectu. To, že se vlastně uloží tři aktivity, lze usoudit i z toho, že například při synchronizaci se Stravou, se Vám nahrají tři samostatné aktivity.

 

 

 

 

Similar Posts