Pokoř Everest na Lovoši #3

V sobotu, 23. března 2024 jsem se účastnil již třetího ročníku charitativní akce, kterou pořádá Kuba Chalupný. Smysl akce je vybrat nějaké koruny na podporu nemocných s Cistickou fibrózou. A jako forma podpory slouží tato akce. Sponzoři dají nějakou kačku za každý vystoupaný metr a každý z účastníků také něco přispěje.

Osobně jsem se zavázal k tomu, že za každý můj výstup přihodím 100 Kč. Chtěl jsem překonat loňských 9 výstupů. Zdolat tak Gerlachovský štít 2 655 m. Jeden výstup má cca 5,5 km s převýšením cca 250 m. Neměl jsem v úmyslu zde být po celou dobu konání akce, počítal jsem s tím, že dopoledne pojedu pryč.

O průběhu není zase tolik, o čem psát. Prostě nahoru a dolu. Po tmě je to rozhodně jiné, než za světla. S ranním rozbřeskem se začaly objevovat další a další běžci, spousty známých. V 8.00 hodin ráno Kuba akci oficiálně odstartoval na parkovišti. Byla u toho už pěkná banda lidí. V té době jsem měl již za sebou 10 okruhů a chyběl mi jeden výstup do splnění cíle.

Nakonec jsem zdolal 12 výstupů. Uběhl jsem tak 66,77 km a vystoupal 3 012 m. Gerlachovský štít tak byl zdolán. Všechny okruhy, kromě jednoho, jsem běžel (až na posledních cca 200 nejprudších metrů před vrcholem. A jak jsem slíbil, na účet jsem poslal 1 200 Kč na podporu.

Má to smysl. Pomáhejte. 🙂


HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

Similar Posts