Květen 2024

Jaké bylo běhání v květnu 2024? Mám před sebou velký závod koncem června, takže má příprava zahrnovala hlavně objemy. Mimo klasické tréninky jsem si střihnul jednu výzvu a jeden závod.

Díky tomu závodu a výzvě jsem si většinou nechtěl odpálit nohy, takže jsem tento měsíc vynechal náročné intenzivní tréninky typu Intervaly, zrychlované a zaměřil jsem se na nabírání objemu.

Pomalu se mi ustaluje nějaká ta rutina. V týdnu (myšleno PO – PÁ) si dávám 1 – 2 běhy kolem 12-15 km, jeden pohodový běh a když to vyjde, jakože to nevyšlo, tak jeden intenzivní. Zvykl jsem si běhat do práce, a to buď trasu 10 nebo 15 km (cca). Osvědčila se mi i pravidelná sauna – jednou týdně a moje Ranní rutina v parku, což je multisport, kdy běžím cca 1 km do parku, 8 minut tabata a běh zpět 1 km. Za cca 20 min jsem ráno zpět a pohoda. Chtěl bych to dělat pravidelněji, ale občas se nepřinutím vstát, nebo díky dešti toto nedělám.

Data

  • Celková vzdálenost: 330 km
  • Vystoupané metry: 9 346 m
  • Týdenní průměrný objem: zhruba 82 km
  • Čas strávený během: cca 37,5 hodin celkem

Výhled

V půlce června jedu s Matějem do Harrachova, takže jsem si tam připravil pěknou trasu, a to z Harrachova pod Sněžku a zpět. Asi 55 km. Uvidíme, jak hodně bude turistů na Sněžce. Láká mě to si ji tam vyběhnout, ale opravdu nemusím za každou cenu se prodírat davy lidí.

Poslední víkend v červnu mě čeká Dopesace BackYard Ultra v Aši. Jsem na to hodně zvědavý. Mým cílem je uběhnout minimálně 100 km, tedy 15 koleček. Když se podaří 24 koleček, tedy 100 mil, budu maximálně spokojený. Ale cokoliv nad těch 15 koleček bude pro mě super.

Mimo to samozřejmě plánuji pravidelné longy o víkendech, ať už sám, nebo s přáteli. A v týdnu pak běžnou rutinu. Chci opět, alespoň prvních 14 dní v červnu zapojit opět intenzivní aktivity, ale objem a výdrž je teď pro mě rozhodující. Také je možné, že mi do plánů skočí nějaká změna. Extra závod 😀 ?

Uvidíme, jak se to vše povede.

Květen 2024

Sobota, 4. května 2024

Maxičky, okruh s Léňou

Pohodový běh s Lenkou. Z Maxiček až k hranicím CZ/DE a přes Kristin Hrádek zpátky. Krásných kochacích 15 km.

Sobota, 11. května 2024

ZUBATÁ 2024

Celkem masakr. Ve čtyřech jsme se vydali pokořit výzvu ZUBATÁ a povedlo se nám to. Super zážitek. 63 km, 3000 upmetrů a hora zkušeností.

Sobota, 18. května 2024

Pár brdků okolo Lovečkovic

Tentokrát jsme si dali s Lenku Sikorovou velice deštivý okruh u Lovečkovic. Sedlo, Kalich, Panna. Pohodové tempo, prima akce.

Sobota, 25. května 2024

Libouchecký ultramaraton 2024

Skvělý ultramaraton v Krušných horách. Nová trasa, super zážitek. Celkem se mi to povedlo.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

Similar Posts