Z Děčína přes Maxičky, Sněžník do Ústí

Jelikož nyní běhám sám, začínám hledat i nové destinace a trasy, které jsem ještě neběžel. Už nějakou dobu mám v hlavě trasu z Malého Března, přes Bukovku, Velký Chlum, Děčín, Sněžník, do Ústí. Nicméně toto je cca 70 km, a na to momentálně úplně nemám. Rozhodl jsem se tedy, že si dám zhruba polovinu této trasy a to z Děčína do UL.

Plánování

Trasy si celkem pečlivě plánuji dopředu. Mám to rád, když jsem připraven. Osvědčila se mi i metoda přidávání jednotlivých bodů po trase. Nejprve jsem zvolil variantu z Dolního Žlebu, přes Maxičky na Sněžník. Ale když jsem se podíval na vlaková spojení, tak mi přišlo nesmyslné čekat na další spoj, přestupovat a dojet o cca 5 km dál. Takže druhá varianta: Z Děčína, hlavního nádraží směrem na Horní Žleb, ale před ním po svahu a cestách nahoru do Maxiček. Dále Sněžník, Jílové, Čermná, Radešín, Chuderov a UL.

V týdnu před během jsem trasu poslal Honzovi Playerovi. Známe se nějaký čas, víme, jak běháme a je to super parťák. A protože neměl nic na práci, tak se ke mě přidal.

Běh

Nejprve jsme jeli vlakem do Děčína. Asi 10 minut zpoždění nevadilo, nikam jsme nepospíchali. Plánovali jsme, že to dáme za cca 4,5 – 5 hodin. Na pohodu. V Děčíně jsme tedy vyběhli z hlavního nádraží podél Labe k Hornímu Žlebu. Museli jsme překonat železniční přejezd, a zrovna jel vlak. To jsem využil a sundal si bundu, poněvadž bylo celkem teplo.

Pak jsme začali pomalu stoupat roklí nahoru, různými cestami. Občas jsme netrefili tu správnou, ale směr jsme tak nějak drželi. Cesta ubíhala příjemně, žádné problémy. Proběhli jsme kolem skal a dostali se nahoru, na návrší, kde jsme zamířili lesními cestami do Maxiček. Maxičky již znám. Odtud jsme běželi Telefonkou směrem na Kristin Hrádek. Byla to celkem rovina, a tak to ubíhalo a rychle jsme zdolávali kilometry.

Za Kristiným Hrádkem jsme vystoupali o trochu výš. Zde bylo již vidět, jak se trochu proměnila krajina. Už to hodně připomínalo okolí Sněžníku. Dostali jsem se na Děčínský sněžník a podél vyhlídek jsme přiběhli až k rozhledně. Zde jsme doplnili energii, ale protože foukal nepříjemný studený vítr, tak jsme za chvilinku pokračovali dál. Sbíhali jsme ze Snežníku do Jílového. Byly to příjemné lesní a štěrkovité cesty. Pak následoval celkem nudný průběh Jílovým.

Přeběhli jsme silnici a začali opět stoupat, směrem na Čermnou. Chvíli jsme šli, trochu hledali cestu, poněvadž nějak zmizela. Do Čermné jsme doběhli po silnici. Dále, za Čermnou jsme stále po silnici vystoupali do Mnichova. Zde jsme se napojili na část trasy závodu LUM a polní zablácenou cestou jsme doběhli do Libova a dále do Radešína. Za Radešínem jsme oběhli kopec Radešín, a konečně opět polní cestou jsme seběhli na silnici k Chuderovu.

Zde padl dotaz, zda si dáme ještě jeden kopec – Erbenku a podíváme se k červené židli, ale usoudili jsme, že toho máme tak akorát, a tak jsme po silnici doběhli do Chuderova a přes kopeček do Ústí na Severní terasu k Albertu. Zde jsem se s Honzou rozloučil. Pak už jen přes park domů a to bylo vše.

Co říci závěrem

Pěkný běh. Počasí vyšlo parádně, nebyla ani zima, ani vedro. Když člověk má správné oblečení, je to paráda. Uběhlo to rychleji, než jsme čekali. Celkem jsme dali cca 34,7 km, nastoupali jsme 1070 m a trvalo to 3 hod. 52 minut – čistého času běhu.


Na Mapě

Download file: DC-UL 2.gpx

Fotogalerie

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

Similar Posts